شاید چند ساله دیگه کسایی که از وسایل ارتباط جمعی و تکنولوژیهای ارتباطی استفاده نمی کنند بشن نماد روشن فکری و مدنیت و استفاده کنندها بشن متحجر،  خدا رو چه دیدی.

اما در حال حاضر کسایی که از تکنولوژی ها فاصله گرفته اند یا فاصله دارند رو آدمهایی دور از تمدن ، متحجر و دگم به حساب می آریم، من برام واقعا سوال شده چرا کسایی که با تکنولوژی های ارتباطی بیگانه هستند رو با دید حقیرانه، نازل و  دور از تمدن می بینیم، واقعا چرا ؟ شاید افراد بزرگ و معروفی که با تکنولوژی بیگانه باشند رو کم و بیش بشناسیم، سوال من اینجاست چرا در مواجه با اونا ما اونا رو متمدن ، عاقل یا خاص می دونیم ولی آدمای عادی و کمتر شناخت شده رو که تکنولوژی رو از زندگیشون حذف کردند متحجر و دگم قلمداد می کنیم ها جواب بدید چرا واقعا.

برادران مکتب انتقادی تا میگن تکنولوژی اله و فلانه سریع قانع میشید اما برادران مکتب تفکیک میگن تکنولوژی فلان، میشن متحجر.

تکنولوژی و مخصوصا شبکه های اجتماعی قطعا نکات مثبتی دارند و نکات منفی، اما اون چیز که اصلا دیده نمیشه اینکه نقاط منفی تکنولوژی برا خیلیا اصلا منفی نیست، بدتر از اون اینکه ما فکر می کنیم بی تکنولوژی هرگز ...

شمایی که انگ متحجر و واپس مانده می زنی به کسی که تلگرام نداره، نگاه به گردنت کن که آرتروز تلگرامی گرفتی شدی مثل غاز.

لطفا قبل از هر گونه قضاوت راجبه این گونه افراد دلایل اونا را خوب بشنوید خوب راجبش فکر کنید بعد اگه موافقم نبودید با احترام جواباشون رو قبول نکنید ، احتیاج به توهین و تمسخر واقعا نیست.

در آخر باید بگم زندگی در  کره شمالی هم بد نیست اگه اون شعر جناب سپهری که فرمود: چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید رو  سرلوحه خودمون قرار بدیم.

ولی یقین دارم روزی می رسه که من میشم روشن فکر و روسیاهیش برا مسخره کنندگان می مونه پس به امید اون روز.