آقای مهدی نصیری انصافا من از ایشان یعنی مناظرات ایشان بسیار استفاده کردم ، نه اینکه خط فکری مرا ایشان عوض کند بلکه خط فکری مرا ایشان تقویت کرد.

ایشان را بسیار دنبال می کنم و همواره از ایشان نکته هایی را می آموزم.ایشان خدا حفظشان کند واقعا برای من برکت داشتند.

اما گویا این شبهه برای دوستان پیش آمده که من تمام حرف ایشان را می گویم و ایشان رهبر فکری بنده هستند.گرچه با ایشان بسیار همسو و هم نظر هستم اما برای روشن شدن موضوع چند نکته را مشخص می کنم.

اول آنکه آقای مهدی نصیری مخالف مدرنیته هست اما اعتقاد دارد ما در اضطرار هستیم و باید به آن تن دهیم ، که من بر خلاف ایشان اعتقاد دارم ما در اضطرار نیستیم و توانایی داریم در حد توانمان کل یا بخشی از مدرنیته را نفی کنیم و باید در حد وسعمان آن را نفی کنیم.

دوم آنکه ایشان فلسفه و عرفان را رد می کند و بدیل مناسبی و جریان واضحی را ترسیم نمی کند ، اما من علاوه بر رد آن جریان را روشن و خطی واحد را ترسیم می کنم.

سوم انکه ایشان اصولی هستند و من اخباری ، یعنی من با اصولی ها 180 درجه فرق دارم و همواره مخالف صد در صدی آنها هستم.

چهارم . ایشان اعتقاد دارد تا زمان غیبت حضرت ولیعصر صلوات الله علیه امکان تحقق اسلام تراز وجود ندارد که من معتقدم وجود دارد.

پنجم آنکه ایشان برای پاسخگویی علم کلام را وسط می کشد ولی من برای پاسخگویی تنها فقه را روش می دانم.

در آخر باید بگویم که از نظر من بازگشت همه جانبه به اهل بیت یعنی انکه انچه که اهل بیت به ما گفته است را باید انجام و انچه که راجبش سخن نگفته اند را باید پرهیز کرد مثلا خوردن آناناس ، هیچ سخنی راجبه آناناس از اهل بیت صادر نشده ، پس باید از آن پرهیز کرد«نمی گویم حرام » اشتباه برداشت نکنید، یعنی مکروه.که گمان نکنم آقای نصیری با من هم عقیده باشد در این موضوع.« شاید این بخش حرفام برا خیلی ها مسخره یا عجیب بود.»

البته به ایشان نقدهای دیگری هم دارم و تفاوت های دیگری دارم که بیانش را مناسب نمی بینم.

بنابراین با احترام ویژه‌ای که برای آقای مهدی نصیری دارم، هیچ گاه ایشان رهبر فکری من نبوده و نیست

گرچه از ایشان بسیار استفاده کرده ام و همیشه ایشان را دنبال کرده ام.

ایشان جواب ایمیل های مرا نیز همواره داده است.

مهدی نصیری تفکری بسیار عالی دارد حتما و حتما و حتما دنبالش کنید.